top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bilmeniz Gerekenler

BU FORUMDA YORUM YAZABILMEK IÇIN ÜYE OLMAM GEREKLI MI?

Evet, gerekli. Forumumuzda üyeliğin zorunlu olmasının sebebi tamamen güvenlik açısından kaynaklıdır. Yazan kişilerin her hangi bir şekilde yasadışı veya sorun çıkmasına sebep olacak bir yazı veya resim paylaşması halinde gerekli durumlarda hakkında yasal uyarıların yapılması için bu durum şarttır.

PROFILIMI KIMLER GÖREBILIR?

Profilinizi siteye üye olan herkes görme hakkına sahiptir. Bu sayede sizi takip edebilir, forum  yazılarınızı okuyabilir, beğenebilir veya yorum yapabilir.

BAZI PAYLAŞIMLARI SITEDEN SILDIREBILIR MIYIM?

Uygun olmadığını veya asılsız olduğunu düşündüğünüz paylaşımları bizimle paylaşarak sildirebilirsiniz. Böyle durumlarda iletişim sayfamızdan bildirebilirsiniz.

FORUMDA NE TÜR BİLGİLER PAYLAŞABİLİRİM?

Forumun asıl amacı Kripto, Emtia, Hisse gibi borsa işlemlerinin analizleri veya düşüncelerinizi paylaşmaktır. Bunun yanı sıra güncel olarak (yine aynı konular dahilinde olan) haberleri paylaşmak serbesttir.

FORUMDA PAYLAŞILAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ MİDİR?

Forumda paylaşılan tüm bilgiler hiçbir şekilde YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR! Bilgiler tamamen kişilerin kendi düşünceleri veya fikirleridir. Bu sebeple sizde düşünce ve fikirlerinizi özgürce paylaşabilirsiniz ancak hiçbir şekilde kesin dille yazım yapılmaması gerekmektedir. Yapıldığı takdirde yazısı silinir ve uyarı dahilinde banlanabilir.

Örnek: Hesaplamalarıma göre BTC bu seviyelerden yukarılara gitme ihtimali görünmektedir. (Doğru)
            BTC buradan en az ****** seviyesine çıkacak. Almayanlar üzülür benden söylemesi. (Yanlış)

UYGUN DAVRANIŞ GÖSTERMEYENLER İÇİN NE YAPILIYOR?

Paylaşımlarında, yorumlarında, resimlerinde vb. durumlarda uygun davranışlar göstermeyen kişiler, yaptıkları paylaşımın boyutuna ve etkisine göre süreli uzaklaştırma veya kalıcı uzaklaştırma ile sayfamızdan men edilmektedir. 

Başka bir hesapla gelen kullanıcı eğer aynı IP adresi üzerinden siteye erişim sağlıyorsa, fark edildiği takdirde aynı ceza o hesap içinde geçerli olacaktır. 

FORUMLARDA TARTIŞMAK UZAKLAŞTIRMA SEBEBİ MİDİR?

Hayır, forumların asıl amacı zaten düzeyli bir şekilde kişilerin birbirleri ile görüş ayrılığına veya görüş birliğine gitmeleridir. Tartışma sırasında kullandığınız kelimeler eğer hakaret içerikli ise bu uzaklaştırma sebebidir.

BAŞKA SİTELERİN YAZILARINI VEYA RESİMLERİNİ PAYLAŞABİLİR MİYİM?

Maalesef hayır. Telif hakları nedeni ile ne bizde olan bir yazıyı başka bir sitede, nede başka bir sitede olanı burada paylaşmak kesin hususta yasaktır. Böyle durumlarda konuyu benzer başlık altında yeni bir konu olarak burada paylaşmanız serbesttir.

bottom of page